Emziren Anneler İçin Gaz Önleyici Bitki Çayı

Emziren Anneler İçin Gaz Önleyici Bitki Çayı

Gaz problemi özellikle emziren annelerde bazen oldukça ciddi sıkıntı yaratabiliyor. Her ne kadr beslenmeye dikkat edilse de hem bebekte hem de annede yaşanan bu problemi bitkisel çaylar içerek azaltmak hatta yok etmek mümkün. Bu yazımızda size denenmiş ve sonuç alınmış emziren anneler için gaz önleyici bitki çayı tarifimizi vereceğiz.

Gaz Önleyici Bitki Çayı İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 Adet yıldız Anason
  • 2 çay kaşıyı kadar Rezene
  • 2 çay kaşığı havanda taze dövülmüş Kimyon
  • 4 Adet Kakule
Emziren Anne
Emziren Anne

Gaz Önleyici Bitki Çayı Nasıl Hazırlanır

Malzemelerimizi alıp demliğe koyuyoruz. Başka bir kapta 6 su bardağı kadar suyu kaynatıyoruz. Kaynattığımız bu kaynadıktan sonra biraz soğumasını bekliyoruz( kaynadıktan sonra altını kapatıp 2 dakika oda sıcaklığında bekletmeniz yeterli olacaktır). Ardından bu suyu daha önce hazırladığımız, içinde malzemeler olan demliğe koyuyoruz. Yaklaşık olarak 8 dakika demledikten sonra süzüyoruz ve içiyoruz.

Gaz Önleyici Bitki Çayı Nasıl İçilmelidir

Bu doğal bitki çayını 40 gününü tamamlamış anneler içebilirler. tok karnına günde 2 bardağı geçmeyecek şekilde içilmelidir. İçme süreleri arasında 6 saatten daha kısa bir aralık olmamalıdır. Yüksek dozda içilmemesi gerekir. Aşırı tüketimin en belirgin yan etkisi rahatlama ve uyku hali yapmasıdır. Kullanılan tüm malzemeler organiktir ve gaz oluşumunu önledikleri bilinmektedir. Emzirme sırasında anne sütüyle bebeğe geçtiklerinden gaz oluşumunu önlemede etklidirler.

Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktora başvurulmalıdır.

Emzirmeniz bittikten sonra fazla kilolarınızdan kurtulmak için Limon Yeşil Çay Maden Suyu ile Zayıflama Kürü yazımız da ilginizi çekebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2019-07-18 07:46:31