Yoğurt Zencefil Zerdeçal Kürü ile Nasıl Zayıflanır?

Yoğurt Zencefil Zerdeçal Kürü ile Nasıl Zayıflanır?

Bu yazımızda sizlere sağlıklı gıdalar yoğurt zencefil zerdeçal ve tarçın ile nasıl bir karışım yaparsanız zayıflayabileceğinizi anlatacağız.

Üniversitelerde yapılan bilimsel araştırmalara göre sadece yağsız yoğurt tüketimiyle dahi göbek yağları %81’e kadar eritilebiliyor.

Zencefil ise yağ yakan özelliği olan bir gıda aynı zamanda zerdeçalın da hazım güçlüğü çeken, hafıza problemleri yaşayanların tedavisinde kullanıyor olması, tarçının ise hem şekeri nötralize etmesi hem de zayıflamaya olan pozisitf etkileri nedeniyle böyle bir karışım yapılması fikri ortaya çıkmış.

Yoğurt Zencefil Zerdeçal Kürü
Yoğurt Zencefil Zerdeçal Kürü

Yoğurt Zencefil Zerdeçal Kürü İçin Gerekli Malzemeler:

  1. 10 yemek kaşığı yağsız yoğurt
  2. 2 çay kaşığı toz halde tarçın
  3. İsteğe göre 2 çay kaşığı zeytinyağı
  4. 2 çay kaşığı toz zerdeçal
  5. 2 çay kaşığı toz zencefil

Malzeme miktarını oranları sabit tutmak kaydıyla kendi tükeminize göre değiştirebilirsiniz.

Yoğurt Zencefil Zerdeçal Kürü Nasıl Hazırlanır?

Uygun bir kaba önce yoğurdumuzu ardından tarçın, zerdeçal, zencefil ve son olarak zeytinyağını ilave ediyoruz. Ardından hepsini homojen(eşit bir şekilde dağılana kadar) bir hale gelinceye kadar karıştırıyoruz. Kürümüz hazır.

Yoğurt Zencefil Zerdeçal Kürü Nasıl Yenilmelidir?

Öncelikli olarak belirtmemiz gereken bu karışımın kesinlikle öğün yerine geçmediğidir. Ara öğünlerde yani sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında, öğle yemeği ile akşam yemeği arasında ve son olarak yatma saatli ile akşam yemeği arasında acıkınca tüketebilirsiniz.

Bu kürü hazırlarken malzemelerinizin taze olması gerekmektedir. Hazırladıktan sonra dolapta bekletmenizi ve günlerce aynı malzemeleri tüketmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Bu kür normalde 3 gün aralıklarla yapılması gereken bir kürdür örnek vermek gerekirse Pazartesi günü kürü hazırlıyoruz Pazartesi günü tüketiyoruz ardından ara veriyoruz Perşembe günü hazırlıyoruz ve Perşembe günü tüketiyoruz. Pazartesi ve Perşembe günleri olarak tüketebilirsiniz veya kendinize göre günler Salı Cuma v.b şekilde değiştirebilirsiniz.

Yoğurt Zencefil Zerdeçal Kürünü Uygulamaması Gerekenler Kimlerdir?

Bütün diyetlerde olduğu gibi Yoğurt Zencefil Zerdeçal Kürünü de yapmadan önce içindeki malzemelere alerjişi olan kişiler kesinlikle yapmamalıdır.

Hamileler, bebeğini emziren anneler de bu kürü uygulamak istiyorlarsa doktorlarına başvurmalı ve onay almaları halinde uygulamalılardır.

Hepinize zayfılama mücadelenizde başarılar diliyoruz eğer bu diyetteki malzemeler damak zevkinize uygun değilse Tarçınlı Süt İçerek Zayıflama yazımızı da okuyabilirsiniz.

Diyetleri uygularken beklenmeyen bir etki gördüğünüzde profesyonel sağlık yardımı almayı unutmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2019-07-18 07:46:31