Akne ve Sivilcelerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Akne ve Sivilcelerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Akneler ve sivilceler genellikle genç yaşta insanları etkileyen en yaygın cilt sorunlarından biridir. Bilimsel anlamda Akne, cildin orta tabakasında bulunan yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra bakterilerle dolması sonucu ortaya çıkar. Akne ve sivilcelerin tedavi edilmesine Vazelin kullanımı oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yazımızda sizlere Vazelin ile Akne ve Sivilcelerinizden nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Vazelinin akne ve sivilcelere etkisi nelerdir?

  • Aknelerin en önemli oluşum nedeni cildin kirli olması ve çevresel kirliliktir.
  • Vazelin cilde kalkan olarak çevresel etkilerin cildinize verebileceği zararı minimuma indirir.
  • Vazelin ayrıca çatlaklardan, kuruluktan cildinizi korur. Hasarlı ve ölü hücrelerin gençleşmesine yardımcı olur.
Vazelin
Vazelin

Akneler için vazelin nasıl kullanılır?

Vazelinin akneler ve sivilceler için kullanımında ağırlıklı olarak 2 yöntem tercih edilmektedir. 1. Yöntem Vazelin ile Akne tedavisi 2. Yöntem Kakao Yağı ve Vazelin Karışımı ile Akne Tedavisi 3. Yöntem Aloe Vera ve Vazelin Karışımı ile Akne tedavisi aşağıda sizlere bu yöntemlerin nasıl kullanıldığını anlatacağız.

Vazelin ile Akne tedavisi

Gerekli Malzemeler : Vazelin

Vazelin ile Akne tedavisi nasıl yapılır?

Gece yatmadan önce yüzümüzü ılık suyla ve sabunla yıkıyoruz ardından sorun yaşadığımız bölgemize vazelin sürüyoruz ve yatıyoruz. Sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkıyoruz. Her gece yatmadan önce tekrarlıyoruz. Bu yöntem özellikle yağlı ciltler için idealdir ve gözenekleri tıkamamaktadır.

Akne Tedavisi
Akne Tedavisi

Kakao Yağı ve Vazelin Karışımı ile Akne Tedavisi

Gerekli Malzemeler: Vazelin, Kakao Yağı

Kakao Yağı ve Vazelin Karışımı ile Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kakao yağı ile vazelini uygun bir kapta süreceğimiz bölgenin büyüklüğüne yetecek kadar alıp karıştırıyoruz. Gece yatmadan önce yüzümüzü ılık suyla ve sabunla yıkıyoruz ardından sorun yaşadığımız bölgemize vazelin, kakao yağı karışımını sürüyoruz ve yatıyoruz. Sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkıyoruz. Bu yöntemi uyguladığınızda cildinizdeki pürüzlerin azaldığını ve yüzünüzün daha az yağlı hale geldiğini göreceksiniz. Aynı zamanda cildin karanlık gözeneklerini ve lekeleri de varsa azalacaktır.

Aloe Vera ve Vazelin Karışımı ile Akne tedavisi

Gerekli Malzemeler: Aloe Vera, Vazelin

Aloe Vera ve Vazelin Karışımı ile Akne tedavisi nasıl yapılır?

Aloe Vera ile vazelini uygun bir kapta süreceğimiz bölgenin büyüklüğüne yetecek kadar alıp karıştırıyoruz. Gece yatmadan önce yüzümüzü ılık suyla ve sabunla yıkıyoruz ardından sorun yaşadığımız bölgemize vazelin, aloe vera karışımını sürüyoruz ve yatıyoruz. Sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkıyoruz. Aloe Vera Vazelin karışımı cildi iyileştirir, sivilce ile savaşmayı mümkün kılar. Ayrıca sivilce izleri ve gözenekler de temizlenecektir.

Çok yaygın cilt sorunu olan akne ve sivilcelerden kurtulmak için bu verdiğimiz yöntemlerin işinize yarayacağını umuyoruz. Bu yöntemler haricinde cildinizi temiz tutmanız eğer saçınız cildinize değiyorsa bunu saçlarınızı temiz tutmanız veya saçınızın cildinize değmemesini sağlamanız, makyajınızı temizlemeden kesinlikle yatmamanız bu sorunla mücadelede size yardımcı olacaktır.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2019-07-18 07:46:31