Yağlı Ciltler İçin En Başarılı 5 Maske

Yağlı Ciltler İçin En Başarılı 5 Maske

İnsanların genetiği birbirininde farklı olmakla beraber bazı özellikleri bakımından birbirlerine benzerlik gösterebilmektedir. Yağlı ciltler ise bir çok insanın yaşadığı özellikle yaz aylarında çok rahatsız eden bir cilt problemidir. Cildin yağlı olmasının sebebi genetik olabileceği gibi çevresel ve psikolojik faktörler de yağlı ciltlere neden olabilmektedir. Bu yazımızda sizlere denenmiş ve başarılı olmuş 5farklı cilt maskesini evde nasıl hazırlayabileceğinizi anlatacağız.

Yağlı ciltlerle savaşmak için yapılması gereken aslında bellidir(cildi temiz tutmak ve nemlendirmek) ama zor olan bu yapılması gerekenleri uygulamaktır.

Patates Maskesi Yağlı Ciltler İçin

Gerekli Malzemeler:

 • 3 orta boy patates
 • 2 çorba kaşığı süt
 • 5 damla limon
 • 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi

Yağlı Ciltler İçin Patates Maskesi Nasıl Uygulanır?

Patateslerimizi haşlıyoruz, haşladıktan sonra kabuklarını soyuyoruz ve uygun büyüklükteki bir kapta eziyoruz. Ardından 2 çorba kaşığı ılık sütü ilave ediyoruz yine karıştırıyoruz. Ardından 1 çorba kaşığı yulaf ezmesini, 5 damla limonu da ilave ettikten sonra tekrar iyice karıştırıyoruz ve yüzümüze maske oluşturacak şekilde sürüyoruz. Yüzümüzde yarım saat kaldıktan sonra yüzümüzü ılık suyla yıkıyoruz. Bu karışımı 48 saat aralıklarla uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu maske yüzünüzdeyken güneşe çıkmamanız gerektiğidir.

YAĞLI CİLTLER İÇİN 5 ORGANİK MASKE
YAĞLI CİLTLER İÇİN 5 ORGANİK MASKE

Ballı Yulaf Ezmesi Maskesi Yağlı Ciltler İçin

Gerekli Malzemeler:

 • 2 Çorba kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
 • 5 damla limon suyu

Yağlı Ciltler İçin Ballı Yulaf Ezmesi Maskesi Nasıl Uygulanır?

2 çorba kaşığı bal ile 1 çay kaşığı yulaf ezmesini ve 5 damla limonu uygun bir kapta karıştırdıktan sonra ılıklaşması için mikrodalga veya fırına kısa süreliğine koyuyoruz ardından yüzümüzü tamamen kaplayacak bir tabaka oluşturacak şekilde sürüyoruz. 15 dakika yüzümüzde kaldıktan sonra ılık su ile yüzümüzü yıkayarak çıkarıyoruz. Bu hem gözeneklerimizi açacak hem de cildimizdeki yapın uzaklaştırılmasını sağlayacaktır.

Yüz Maskesi
Yüz Maskesi

Limon ve Yumurta Maskesi Yağlı Ciltler İçin

Gerekli Malzemeler:

 • Yarım Limon
 • 1 adet yumurta

Yağlı Ciltler İçin Limon ve Yumurta Maskesi Nasıl Uygulanır?

1 adet yumurtayı uygun bir kaba kırdıktan sonra çırpıyoruz ve içine yarım limon sıkıyoruz. Sonrasında yüzümüze komple sürüyoruz 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzümüzü yıkayarak çıkarıyoruz. Bu maske de yüzümüzdeyken güneşe çıkmıyoruz.

Salatalık Maskesi Yağlı Ciltler İçin

Gerekli Malzemeler:

 • Soyulmuş 1 adet salatalık
 • 1 adet yumurta

Yağlı Ciltler İçin Salatalık Maskesi Nasıl Uygulanır?

Soyulmuş salatalığı alıp küçük parçalar olacak şekilde kesiyoruz. Bu kestiğimiz salatalığı daha önce kırmış ve çırpmış olduğumuz yumurtaya ilave ediyoruz. 1 çorba kaşığı limon suyunu da ilave ettikten sonra hepsini pürüzsüz bir karışım elde edene kadar ezerek karıştırıyoruz. Karıştırma işlemimiz bittikten sonra yüzümüze bir katman oluşturacak şekilde sürüyoruz ve 15 dakika yüzümüzde tuttuktan sonra karıştırıyoruz ve ılık suyla yıkıyoruz.

Havuç ve Bal Maskesi Yağlı Ciltler İçin

Gerekli Malzemeler:

 • 1 adet havuç
 • 4 çay kaşığı Bal

Yağlı Ciltler İçin Bal ve Havuçlu Maske Nasıl Uygulanır?

Havucumuzun kabuğunu soyduktan sonra haşlıyoruz. Havucumuz haşlanıp yumuşadıktan sonra 5 çay kaşığı balı ilave ediyoruz ve hepsini beraber karıştırıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra yüzümüzü tamamen kaplayacak şekilde uyguluyoruz. 10 dakika kadar yüzümüzde tuttuktan sonra ılık suyla yüzümüzü yıkayarak çıkarıyoruz.

Tarifini verdiğimiz tüm maskeleri yüvenle uygulayabilirsiniz. Bu maskeler yüzünüzdeyken güneşe çıkmamanızı tavsiye ediyoruz. Beklenmeyen bir etki gördüğünüzde maske uygulamasını sonlandırmanızı ve bir cilt doktoruna danışmanızı öneriyoruz.

Kişisel bakıml ilgili aşağıdaki yazılarımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2019-07-18 07:46:31