Et Benleri İçin Organik Çözüm

Et Benleri İçin Organik Çözüm

Et benlerine tıbbi olarak müdahele ile aldıran bir çok kişi var tabi bu biraz da bütçeyle alakalı biz demiyoruz ki paranız varsa tıbbi müdahale yaptırmayın siz bilirsiniz ama o aşamaya henüz gelmediyseniz bizim babaannelerden kalma organik çözümümüzü bir deneyin. Emin olun pişman olmayacaksınız.

Et benleri belli yaştan sonra görülmeye başlayan esasen zararsız ve yanlışlıkla fazla büyümüş hücreler olarak tanımlanabilirler. Bulundukları yer itibariyle insanları engelleyebilir(göz çevresi) veya psikolojik olarak rahatsız edebilirler.

Bu yazımızda sizlere sarımsak ile et benlerinden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

Sarımsak ile Et Benleri Tedavi Edilebilir Mi?

  • Sarımsak düzenli ve sürekli et beninden kurtulana kadar uygulandığında etkilidir.
  • Sarımsak yanında başka organik ürünler ile kullanıldığında etkisi daha da artmaktadır.
  • Limon, zeytinyağı, ceviz ve bal sarımsa ile beraber uygulandıklarında çok daha hızlı ve iyi sonuç vermektedir.
  • Sarımsak en etkili doğal antibiyotiklerden biridir.
  • Sarımsak içerisindeki ana etken madde ticari antibiyotik üretiminde desıkça kullanılan Allisin’dir.
  • Sarımsak cilde uygulandığında ciltte hücre yenilenmesini hızlandırır ve iz bırakmaz. ( Saç kıran ve sakal kıran hastaları da çiğ sarımsağı sorunlu bölgelere sürdüklerinde olumlu sonuç almaktadırlar.

Sarımsak ile Et Benleri Nasıl Tedavi Edilir?

Yöntem 1: Uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre uygun sayıda sarımsağı soyuyoruz ve macun kıvamına gelincey kadar havanda dövüyoruz. Sonrasında ise bu macunu ilgili bölgeye sürüyoruz ve bölgenin üzerini bu macun ile kapatıyoruz. Sonrasında macunu bölgede sabitlemek için bir tülbent, gazlı bez veya benzeri bir parça ile üzerini kapatıyoruz ve 3 saat bekliyoruz. Uygulamadan önce uygulama bölgesinin temiz olması çok önemlidir bu nedenle uygulama öncesinde bölgeyi doğal bir sabunla yıkayıp durulayıp, kurulamanızı sonrasında sarımsak macununu sürmenizi tavsiye ediyoruz. 3 saatin sonunda temiz suyla ve doğal sabunla bölgeyi yıkayarak sarımsağı çıkarıyoruz. Bu yöntemi 24 saatlik aralıklarla denerseniz maksimum 10 gün içerisinde sonuç alacağınızı göreceksiniz.

Et Beni Doğal Çözüm
Et Beni Doğal Çözüm

Yöntem 2: 1. yöntemdeki gibi sarımsağı macun halinde hazırladıktan sonra yarım limon suyu ilave ediyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi bölgenin büyüklüğüne göre kullanılacan malzeme miktarı farklılık gösterebilir bu nedenle dikkat edilmesi gereken nokta et benli bölgenin üzerinin macun ile tamamen kapatılmış olmasıdır. Aynı malzemeler tekrar kullanılmamalıdır. Bu yöntem 1. yönteme göre daha çabuk sonuç vermektedir ancak 48 saatten daha sık uygulanmamalıdır.

Cilt Bakımıyla ilgili aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2019-07-18 07:46:31