Bebeğim diş çıkarıyor ne yapmalıyım?

Bebeğim diş çıkarıyor ne yapmalıyım?

Her bebeğin doğal olarak yaşadığı bu süreç bazen 4. aydan itibaren başlasa da genellikle 6-7 aylık bebeklerde başlamaktadır. Diş çıkarma dönemi bazı bebeklerde çok yorucu, zaman zaman üzücü ve yıpratıcı olabilmektedir. Bebeklerin kendilerini fade edemiyor olmaları ve huzursuzluk belitileri diş çıkarma süreci tamamlanana kadar devam etmektedir. Diş kaşıyıcılar bebekleri rahatlatsa da plastik bileşenli olanlar kesinlikle tercih edilmemelidir. Modern çağda bebeklerinin organik ürünler kullanmasını tercih eden anne ve babaların sayısı hızla artmaktadır. Bu süreci atlatmanızda size yardımcı kaşınmayı ve ağrıyı azaltıcı doğal ve etkili tarifimizi deneyebilirsiniz.

Malzemeler:

  • 1 Adet Keçiboynuzu meyvesi (kesinlikle taze olmalı)
  • 1 çay kaşığı mayıs papatyası
  • 1 çay kaşığı anason
  • 1 su bardağı içme suyu

Hazırlanışı:

Maksimum 85 derece sıcaklığındaki sıcak suya malzemelerimizi demlenebilecekleri şekilde bir kaba yerleştirip 10 dakika boyunca demlenmesini bekliyoruz. Demlenme işleminden sonra keçiboynuzunu kaptan alıp kuruluyoruz ve soğuması için temiz bir kap ile buzdolabında yarım saat boyunca soğumasını sağladıktan sonra bebeğimize verebiliriz.

Keçiboynuzu bebeğe verilirken biraz yumuşamış olabilir ancak kırılmamış olmalıdır, her gün değiştirilmeli, kırılmamalı, siz bebeğin yanında değilken kesinlikle bebeğe kullandırılmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2019-07-18 07:46:31