Evde Sıvı El Sabunu Yapımı

Evde Sıvı El Sabunu Yapımı

Gün geçtikçe insanların hijyene, organik ürünlere verdiği önem artıyor, tabi insanların hijyene ve organik ürünlere verdikleri önemin artmasıyla da bu ürünlerin etiket fiyatları verilen önemden çok daha hızlı artıyor. Biz de bu yazımızda hem hijyene önem veren hem de bütçesini mümkün olduğu kadar az sarsmak isteyenler için evde organik antibakteriyel el sabununu nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Evde Sıvı El Sabunu Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  1. 200 mililitre organik sıvı sabun
  2. 10 damla limon yağı
  3. 5 damla lavanta yağı
  4. 5 damla defne yaprağı yağı
  5. 1 damla kekik yağı
  6. Yarım tatlı kaşığı alkol içermeyen propolis ekstresi
Sıvı Sabun Şişesi
Sıvı Sabun Şişesi

Evde Sıvı El Sabunu Yapımı Tarifi

Uygun büyüklükteki bir kaba önce sıvı sabunu boşaltıyoruz. Ardından önce limon yağını sonra kekik yağını boşaltıp yavaşça köpürtmeden karıştırıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra defne yaprağı yağını ve lavanta yağını karışıma ekliyoruz son olarak propolis ekstresini ekliyoruz ve yine yavaş tempoyla köpürtmeden karıştırıyoruz. Artık organik antibakteriyel sıvı el sabunumuz hazır. Uygun bir sıvı sabun şişesinde güvenle kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz başka kokular varsa kekik ve lavanta yağlarını değiştirebilir, oranları korumak kaydıyla malzemeleri azaltabilir veya arttırabilirsiniz.

Evde Sıvı El Sabunu Yapımı
Evde Sıvı El Sabunu Yapımı

Tüm sabunlarda olduğu gibi bu sabunu kullanırken de en çok dikkat edilmesi gereken nokta sabunun köpürtüldükten sonra elde 20-30 saniye kalması ve sonrasında ellerin çok iyi bir şekilde durulanmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebookta bizi bulun
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2019-07-18 07:46:31